Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Zachęcamy do lektury raportu o funkcjonowaniu Komitetów Rewitalizacji działających w miastach biorących udział w projekcie "Modelowa Rewitalizacja Miast" przygotowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju".

Nowe siłownie na świeżym powietrzu, place zabaw oraz strefy relaksu, powstaną w Starachowicach. Do inwestycji, której wartość wynosi 250 tys zł, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 125 tys zł.

Prezydent Marek Materek oraz Starosta Piotr Babicki podpisali umowę użyczenia na rzecz gminy, na czas nieokreślony nieruchomości na terenie zbiornika Lubianka. Gmina już ogłosiła przetarg na remont jazu wodnego.

Prezydent Marek Materek odebrał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek promesę w wysokości ponad 2 mln zł na remont jazu wodnego na zbiorniku wodnym Lubianka. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

W Parku Miejskim w Starachowicach trwają intensywne prace budowlane. Rozpoczęto wykopy i prace związane z wykonaniem fundamentów i muru oporowego parkowej kawiarni i toalety publicznej. Koszt całej inwestycji to ponad 12 640 000 zł.

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na zagospodarowanie zieleni miejskiej na Skwerze Trzech Krzyży oraz przy SCK. Są to dwa z pięciu zaplanowanych obszarów zieleni miejskiej, które przejdą gruntowną przemianę

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze