Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na zagospodarowanie zieleni miejskiej na Skwerze Trzech Krzyży oraz przy SCK. Są to dwa z pięciu zaplanowanych obszarów zieleni miejskiej, które przejdą gruntowną przemianę

Na ostatniej sesji Radni Rady Miejskiej w Starachowicach jednogłośnie uchwalili nową Strategię Rozwoju Gminy Starachowice na lata 2018-2027. Dokument stanowi rozwinięcie i uzupełnienie Gminnego Programu Rewitalizacji.

W dniu 20 grudnia 2018 r. Prezydent Marek Materek podpisał rozstrzygnięcie przetargu na rewitalizację Parku Miejskiego. Usytuowany w centrum miasta kompleks leśny, dziś mocno zaniedbany, zmieni się nie do poznania. 

W dniu 20 listopada po raz ostatni w 2018 r. zebrał się Komitet Rewitalizacji. Celem spotkania było podsumowanie działań oraz wyznaczenie nowych priorytetów na najbliższy rok. Gościem specjalnym był Prezydent Miasta - Marek Materek.

W ramach projektu "Starachowice OD nowa" powstał dokument "Model tworzenia Centrum CSR w Starachowicach", który jest efektem cyklu spotkań eksperckich i standaryzacyjnych z przedsiębiorcami z terenu miasta.

Zakończyły się badania społeczne wśród starachowickich przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych, które zostały przeprowadzone w ramach projektu "Starachowice OD nowa". Zapraszamy do zapoznania się z raportami.

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze