Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Wrzesień to kolejny miesiąc realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji. Dofinansowanie uzyskał m.in. projekt na rozwój zieleni miejskiej, powstała diagnoza problemów społecznych w powiecie oraz rozpoczął się program "Zorza".

Prezydent Miasta Starachowice ogłasza nabór do Komitetu Rewitalizacji w Starachowicach. Osoby oraz instytucje, które chcą aktywnie włączyć się w proces rewitalizacji, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 6 listopada 2017 r.

Gmina Starachowice otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 4 milinów złotych na rozwój zieleni miejskiej. Fundusze na realizację projektu pochodzą ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To oznacza, że realizujemy nasz GPR!

W dniu 14 września 2017r. wzięliśmy udział w konferencji podsumowującej projekt pn. Konkurs dotacji na opracowanie albo aktualizację programów rewitalizacji przez gminy zlokalizowane na terenie Województwa Świętokrzyskiego.

W wyniku współpracy wielu instytucji i organizacji powstała "Diagnoza potrzeb społecznych w powiecie starachowickim". Diagnoza jest podstawą rozwoju usług użyteczności publicznej w powiecie Starachowickim.

W sierpniu 2017 r. rozpoczęły się ważne inwestycje drogowe na obszarze rewitalizaci - na Osiedlu Majówka oraz na Osiedlu Stadion oraz zakończyły się konsultacje społeczne na Szlakowisku oraz Kolonii Robotniczej.

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze