Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji w Starachowicach. Łącznie w spotkaniach konsultacyjnych uczestniczyło 74 osoby.

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdania z działań rewitalizacyjnych, które zostały podjęte w maju 2017 r. w Gminie Starachowice. Wśród tych działań znajdują się m.in. spółdzielnia socjalna, wsparcie dla seniorów czy świetlica środowiskowa.

W dniach 5-7 czerwca 2017 r. uczestniczyliśmy w Mierzęcinie obok Dobiegniewa w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju pn. "Rewitalizacja w małych miastach". Opowiadaliśmy tam o współpracy urzędu miasta z interesariuszami.

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, Strategia na rzecz Młodzieży, przygotowania do Programu Mieszkanie+. To tylko niektóre działania rewitalizacyjne, które zostały zainicjowane w kwietniu 2017 r.

Kolejnym krokiem do udanej rewitalizacji miasta jest powołanie Komitetu Rewitalizacji, który stanowić ma organizacyjny łącznik i sprawny kanał komunikacji między organami gminy a mieszkańcami Starachowic.

Starachowicka Spółdzielnia Socjalna znalazła się na 2 miejscu listy rankingowej biznesplanów rekomendowanych do uzyskania dofinansowania w ramach „Kielecko – Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze