Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more
Zestaw dopalaczy zaprezentowany na konferencji pn. "Razem możemy więcej"

Dnia 23 listopada 2017 w Starachowickim Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Pana Marka Materka odbyła się konferencja profilaktyczno edukacyjna, której organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach, a współorganizatorem Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Kielcach.

Hasło spotkania nie było przypadkowe, gdyż tylko wspólne działania pomogą nam zminimalizować skalę problemu, jakim są uzależnienia. Celem konferencji było przedstawienie zagrożeń zdrowia publicznego stwarzanych przez nowe narkotyki, środki psychoaktywne czy leki kupowane powszechnie bez recepty.
W związku z podpisanym porozumieniem partnerskim Trójmiasto nad Kamienną” w konferencji udział wzięli: Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni. Dyrektorzy placówek nauczania i wychowania, nauczyciele, pedagodzy, oraz osoby, na co dzień pracujące w placówkach opiekuńczo wychowawczych z terenu trzech powiatów starachowickiego, ostrowieckiego i skarżyskiego. Obecni byli również przedstawiciele służb mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komend Powiatowych w Starachowicach, Ostrowcu Św. i Skarżysku Kam, oraz przedstawiciele Straży Miejskiej w Starachowicach z Komendantem.

Prezydent Marek Materek, Wicestarosta Marek Pawłowski oraz inni uczestnicy konferencji
Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Pan Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Pan Wicestarosta Marek Pawłowski.
Po części oficjalnej nastąpiła część edukacyjna, którą wg. zamieszczonego poniżej programu prowadzili zaproszeni wykładowcy tj.:
1. „Działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Polsce i województwie świętokrzyskim w sprawie dopalaczy” – Ewa Ziemkiewicz – Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach
2, „Dopalacze - nowa twarz problemu społecznego” - Radosław Gruss - Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie
3. „Uzależnienia XXI wieku – podejście praktyczne” – Łukasz Niewczas certyfikowany specjalista terapii uzależnień KB ds. PN, terapeuta młodzieży– Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach
4. Prezentacja walizki edukacyjnej do działań profilaktycznych – aspirant sztabowy Paweł Sieczkowski Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach
5. „Leki OTC - zagrożenia czy fikcja” - Radosław Gruss - Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Olsztynie
6. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach – podinspektor Aleksy Hamera.

Konferencja uświadomiła uczestnikom, iż w pracy z młodzieżą najważniejsza jest edukacja, który by była skuteczna i miała sens osoby dorosłe pracujące z placówkach oświatowo wychowawczych muszą być wiarygodne i przekonywujące, czyli muszą mieć ogromną wiedzę nt. pokus współczesnego świata. Dlatego mamy nadzieję ze czas spędzony na konferencji „Razem Możemy Więcej” nie był czasem straconym, a informacje, które zostały przekazane będą wykorzystane w pełni.

Opracowała Agnieszka Pastuszka
Asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej
PSSE Starachowice

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze