Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more
radni rady miejskiej

Podczas styczniowej sesji starachowiccy radni podsumowali pracę Komisji stałych w drugim półroczu 2019 roku. Informację z działalności Młodzieżowej rady Miasta przedstawiła jej przewodnicząca Dominika Chmielewska.

Radni w trakcie sesji uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Strachowickiego i Województwa Świętokrzyskiego w latach 2020 – 2021. Przekazana pomoc dotyczy sfinansowania opracowania dokumentacji projektowo- kosztorysowej na wykonanie ścieżek rowerowych na terenie miasta w obrębie pasów dróg powiatowych i wojewódzkich oraz wykonania ścieżek rowerowych. Akceptację radnych uzyskały także uchwały wprowadzające zmiany w budżecie na rok 2020, uchwała w sprawie niedochodzenia rekompensaty za koszty odzyskania należności, o której mowa w art.10 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o terminach zapłaty w transakcjach handlowych a także w sprawie zrzeczenia się odszkodowań za nieruchomości będące własnością Gminy Starachowice, które staną się z mocy prawa własnością Województwa Świętokrzyskiego i Powiatu Starachowickiego w związku z budową ścieżek rowerowych na terenie miasta Starachowice.
Jednogłośnie radni przyjęli także uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji w zakresie zmiany przepisów prawa oraz w sprawie uznania petycji za niezasługującą na uwzględnienie.
Ostatnia z przyjętych uchwał dotyczyła udzielenia Powiatowi Starachowickiemu w 2022 roku pomocy rzeczowej. W związku z przyjęciem do budżetu Gminy Starachowice wieloletniego zadania inwestycyjnego:„Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego – etap II” – dofinansowywanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, do końca roku 2022 zrealizowane zostanie zadanie polegające na wykonaniu przebudowy skrzyżowania ulic St. Moniuszki/ 6 Września / Nowowiejska w Starachowicach – na skrzyżowanie z wyspą centralną typu rondo. Szacowana obecnie wartość robót związanych z wykonaniem przebudowy wynosi 1.500.000 zł. Przebudowane skrzyżowanie drogi powiatowej i gminnej, przynależeć będzie do drogi wyższego rzędu –a więc do ciągu drogi w zarządzie Powiatu Starachowickiego. Realizacja zadania w terenie w oparciu o opracowaną dokumentację projektową, podlega przepisom art. 25 ust. 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych ( Dz.U. z 2018 r., poz. 2068 z późn. zm.), który stanowi: „Koszt budowy lub przebudowy skrzyżowania, wraz z koniecznymi drogowymi obiektami inżynierskimi w pasie drogowym oraz urządzeniami bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanymi z funkcjonowaniem tego skrzyżowania, ponosi zarządca drogi, który wystąpił z inicjatywą budowy lub przebudowy takiego skrzyżowania a więc tym przypadku, Gmina Starachowice. Zrealizowana infrastruktura drogowa, przekazana będzie w w zarząd użytkowanie zarządcy powiatowego ciągu komunikacyjnego – ulic: Nowowiejska, 6 Września – Powiatowi Starachowickiemu.

Na zakończenie obrad radni zgłosili interpelacje, zapytania i wolne wnioski. Zgłoszone interpelacje wraz z odpowiedziami dostępne są na stronie; Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

Protokoły z obrad, oraz treści przyjętych uchwał dostępne są na stronie; Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

 

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze