Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

W dniach 26-29 czerwca nasza radna Natalia wraz z wiceprezydent miasta Starachowice Panią Elżbietą Gralec oraz starostą powiatu starachowickiego Piotrem Babickim odwiedzili Istambuł, w Turcji w ramach projektu "Youth 4 Peace".

plakat

Magię czas zacząć!

Zapraszamy wszystkich fotografujących miłośników powiatu starachowickiego, do udziału w XVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „MAGIA POWIATU STARACHOWICKIEGO. NATURA, KULTURA MATERIALNA, TRADYCJE” im. Jerzego Orzechowskiego.

Konkurs, który w tym roku osiągnął pełnoletność, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wszystkich, którzy widzą MAGIĘ. Pokażcie nam ją i tym razem. Zaskoczcie nas i zaczarujcie!

Nadsyłanie prac od 01.09.2024 do 04.11.2024r.
Ocena prac przez jury do 10.11.2024r.
Wernisaż wystawy pokonkursowej 21.11.2024r.
Wystawa pokonkursowa od 21.11.2024r

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania https://parkkultury.starachowice.eu/magie-czas-zaczac/

Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka.

Konkurs jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

PREZYDENT MIASTA STARACHOWICE

działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z póź. zm.)

i n f o r m u j e:

tablica ogłoszeń i piętro budynku urzędu miejskiego w starachowicach

Po funduszach norweskich przyszedł czas na fundusze szwajcarskie. Starachowice są jednym z 139 miast wyznaczonych w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego jako obszar strategicznej interwencji, dzięki czemu mają możliwość skorzystania z Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast finansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych Państw Członkowskich Unii Europejskiej w celu zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie Unii Europejskiej.

W związku z przystąpieniem do Aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Starachowice na lata 2016-2025, a także koniecznością dostosowania zapisów dokumentu do zasad i wytycznych nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej – Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 (FESW) z przyjemnością zapraszamy partnerów do współudziału w tworzeniu i realizacji gminnego programu rewitalizacji.

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze