Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Trwają prace remontowe na grobli na Zbiorniku Wodnym Pasternik. Do końca czerwca 2018 r. będzie już można przejść lub przejechać rowerem na całej długości grobli. Koszt robót to ok. 300 000 złotych.

"Zbiornik nie należy do gminy Starachowice, ale udało nam się wziąć w użyczenie terenu grobli od skarbu państwa. Uzyskaliśmy zgodę na wykonanie przepustów pod groblą, jak również doprowadzenie do tego, że będzie nią można przejść i przejechać" - mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Na grobli zamontowane zostaną również pomosty dla wędkarzy i ławki.

Remont grobli na Pasterniku jest częścią większych prac. W ramach projektu rewitalizacyjnego Gmina Starachowice uzyskała dofinansowanie na zagospodarowanie północnej części zbiornika. W ramach zagospodarowania terenu powstanie tam ścieżka piesza i rowerowa, oświetlenie, pojawią się elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci, no i miejsce do zabawy dla dzieci

Pod koniec maja został również złożony projekt na ponad 20 mln złotych na oczyszczenie zbiornika oraz dalsze zagospodarowanie otoczenia. 

Zagospodarowanie grobli na Pasterniku - MATERIAŁ TVP INFO

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze