Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Od połowy maja można korzystać z nowej drogi, czyli łącznika wybudowanego pomiędzy ul. Batalionów Chłopskich i Szkolną. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście.

Łącznik znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru rewitalizacji i ma znaczący wpływ na usprawniene komunikacji w tej części miasta.

- Mieszkańcy o budowę tej drogi zabiegali od wielu lat, jest ona ważna ze względu na trwające utrudnienia w ruchu związane z zakorkowaną ulicą Radomską, budowa nowej drogi powinna w pewnym stopniu odciążyć i usprawnić ruch w tej części miasta – mówi Prezydent Marek Materek. - Zakończona inwestycja obejmowała budowę nowej drogi gminnej o długości blisko kilometra z chodnikiem lewostronnym i ścieżką rowerową. W ramach tego przedsięwzięcia wykonano m.in. odwodnienie pasa drogowego, kanalizację deszczową, wybudowano również oświetlenie.

Wybudowany przez gminę łącznik to wspólnie z wybudowanym przez powiat u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej rondem sposób włodarzy na odkorkowanie tej części miasta. Istniejący układ komunikacyjny w tym rejonie miasta jest ściśle powiązany z drogami wojewódzkimi i powiatowymi. Obciążenie komunikacyjne przekracza wszelkie dopuszczalne normy związane z natężeniem ruchu. W tej części miasta znajduje się infrastruktura krytyczna - Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej, do którego jedyny dojazd dotychczas był możliwy tylko ulicą Radomską. Sytuacja taka przyczyniała się do powstawania zatorów i korków, uniemożliwiając często dojazd do Szpitala Powiatowego oraz wydłużała czas reakcji innych służb w sytuacjach kryzysowych.

Więcej: https://starachowice.eu/aktualnosci/3216-lacznik-ulic-batalionow-chlopskich-i-szkolnej-oddany-do-uzytku-mieszkancow

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze