Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Prezydent Marek Materek odebrał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek promesę w wysokości ponad 2 mln zł na remont jazu wodnego na zbiorniku wodnym Lubianka. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

 Przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji fundusze pozwolą na wyremontowanie zbiornika Lubianka na terenie Gminy Starachowice oraz 6,5 km dróg powiatowych i gminnych.
- Wyremontowanie wspomnianego jazu na zbiorniku Lubianka pozwoli na to, aby zbiornik ponownie wypełnił się wodą, która w ubiegłym roku została spuszczona – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek - Mam nadzieję, że pan prezydent sprawnie przeprowadzi przetarg i zadanie zostanie szybko zrealizowane. Nad Lubianką wypoczywają nie tylko mieszkańcy powiatu starachowickiego, ale również osoby spoza województwa, co roku odbywały się tam obozy harcerskie, która teraz ze względu na brak wody zostały zaniechane. Jestem przekonana, że dzięki realizacji tej inwestycji sytuacja ta się zmieni.

Gmina Starachowice otrzymała najwyższe dofinansowani w wysokości 2 163 000 zł. Fundusze przekazane na inwestycję stanowią 80 procent wartości inwestycji i pochodzą z programu dotyczącego usuwania skutków klęsk żywiołowych. Podczas kwietniowej sesji starachowiccy radni, przeznaczyli z gminnego budżetu 500 tys. zł na wkład własny do tego przedsięwzięcia. W najbliższych tygodniach, prezydent Marek Materek zapowiada ogłoszenie przetargu mającego wyłonić wykonawcę inwestycji, prace miałby ruszyć w miesiącach letnich a cała inwestycja potrwa do końca roku.

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze