Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

W dniach 16-20 czerwca 2019 r. w ramach projektu "Starachowice OD nowa" delegacja ze Starachowic wzięła udział w wizycie studyjnej w Holandii, która słynie z wzorowego prowadzenia procesu rewitalizacji. 

Wizyta studyjna była doskonałą okazją do zapoznania się i adaptacji międzynarodowych rozwiązań oraz skuteczniejszej realizacji działań i celów Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Starachowice na lata 2016-2025. Takie miasta jak Rotterdam, Utrecht, Assen czy Amsterdam służą za wzór rewitalizacji dla całego świata. Szczególnie ważnym było zobaczenie jak Holendrzy wykorzystują swoje zasoby naturalne (w tym tereny zielone czy zbiorniki wodne, co jest szczególnie istotne dla miasta biorąc pod uwagę potencjał naturalny znajdujący się w Starachowicach). Wizyta studyjna była również szansą do inspiracji i nawiązania kontaktów z partnerami zagranicznymi, którzy wspomogą proces rewitalizacji w Starachowicach.

W ramach wizyty odbyły się spotkania w:
1. Utrechcie: a. z przedstawicielami Gminy Utrecht odpowiedzialnymi za politykę społeczną, rewitalizację i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, b. przedstawicielami Fundacji Barka c. w Social Impact Factory.
2. Amsterdamie: a. udział w Kongresie Rooftops Talks b. Wizyta na zielonych dachach c. Spotkanie z przedstawicielką Gminy Rotterdam ws. zielonych dachów.
3. Rotterdamie: a. Rotterdam Innovation District b. Impact Hub Rotterdam.

Wizyta została w całości sfinansowana z projektu "Starachowice OD nowa".

pdfRaport z wizyty studyjnej do Holandii2.04 MB

 

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze