Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Warkot silników maszyn oraz stukanie młotów to dźwięki, które rozlegają się z Parku Miejskiego w Starachowicach. Ten blisko 10 hektarowy kompleks zieleni to obecnie największy w mieście plac budowy.

- Rewitalizacja Parku Miejskiego, to aktualnie jedna z największych inwestycji realizowanych przez Gminę Starachowice – informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 12, 5 mln zł. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 z dwóch działań: „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo” oraz „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”.

Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma Freedom. Zgodnie z projektem zaplanowano tu szereg działań, które odmienią starachowicki park, będzie nawiązanie do historii tego miejsca ale będzie także wiele nowoczesnych rozwiązań.

- Prace w parku trwają od kilku miesięcy i pierwsze efekty są już widoczne. W części parku, od strony ul. Radomskiej, trwa budowa obiektu gastronomicznego, na dachu którego będzie się znajdował się taras widokowy – mówi prezydent - Po zakończonej budowie ogłosimy przetarg na dzierżawę tego obiektu. Tuż obok budynku zlokalizowane będą łąki kwietne, tu także swój początek będzie miała ścieżka żelaza. Rozpoczęto także remont, dawnej „chatki Baby Jagi”, zlokalizowanej przy wejściu do parku od strony ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Trwa budowa alejek parkowych w górnej części kompleksu, przy których staną ławki, kosze i oświetlenie parkowe. Wykonano także przyłącze, którym popłynie prąd do muszli koncertowej, która stanie w parku.

- Po zakończeniu wszystkich prac teren parku będzie przyjazny osobom w każdym wieku, tak jak przed laty – zapewnia prezydent.

Projekt zakłada także m.in.; modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza, montaż stołów do gier, stojaków rowerowych, budowę dog parku, rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni Herkules. W parku oprócz ławek, pojawią leżaki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring i punkty sieci Wi-Fi.

Więcej informacji: https://starachowice.eu/aktualnosci/4820-parkowa-przestrzen-przechodzi-metamorfoze

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze