Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Starachowice OD nowa", która odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godz. 10:00 w sali Olimpia w Urzędzie Miejskim.

Prowadzenie konsultacji społecznych, opracowanie dokumentów strategicznych Gminy, koncepcji działania i dokumentacji technicznej najwazniejszych inwestycji oraz mnóstwo działań społecznych i analiz. To tylko niektóre działania, które od 2016 r. były realizowane w ramach projektu "Starachowice OD nowa". Dzięki udziałowi miasta w konkursie Modelowa Rewitalizacja Miast, Starachowice miały okazje czerpać inspirację od najlepszych ośrodków i osób, zajmująych się działaniami rewitalizacyjnymi. Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań, podzielenie się rezultatami projektu oraz dyskusji nad procesem rewitalizacji w mieście.  

Spotkanie będzie także okazją do zaprezentowania działań, które obecnie trwają w ramach dużego projektu rewitalizacyjnego, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz innych inwestycji wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji.

Ramowy program konferencji:

09:30 – 10:00 – Rejestracja, kawa powitalna
10:00 - Otwarcie konferencji || Prezydent Miasta Starachowice - Marek Materek
10:15 - Modelowa Rewitalizacja Miast - idea konkursu || Aleksandra Kułaczkowska – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
10:30 - Panel obywatelski - mieszkańcy w procesie rewitalizacji - organizacje pozarządowe, seniorzy, młodzież, komitet rewitalizacji
11:00 - Partycypacja społeczna w procesie rewitalizacji || Aleksandra Jadach-Sepioło - Instytut Rozwoju Miast i Regionów
11:15 - Projekt "Starachowice OD nowa" - główne działania i rezultaty || Aneta Nasternak-Kmieć - Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice ds. Społecznych.
11:30 - Panel ekspercki - Aneta Nasternak-Kmieć, Aleksandra Jadach-Sepioło, Aleksandra Kułaczkowska
12:30 - Zakończenie konferencji i sieciowanie
13:00 - 15:00 - Spacer studyjny po obszarze rewitalizacji

Projekt "Starachowice OD nowa" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze