Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Mieszkańcy, młodzież, ngo, przedsiębiorcy. To przede wszystkim dla tych grup w Pałacyku powstanie tzw. Impact Hub. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z konsultacji dotyczących zagospodarowania budynku Pałacyku.

Głównym celem konsultacji społecznych było zebranie uwag, opinii i propozycji mieszkańców w odniesieniu do potencjalnych funkcji budynku „Pałacyku” oraz skonsultowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej bryły budynku.dsc00927

Konsultacje społeczne prowadzone były na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 1 lutego 2017 nr 52/2017 od dnia 9 lutego 2017 r. do dnia 9 marca 2017 r. do godz. 15:00. Proces zasięgania opinii, zbierania uwag i propozycji przeprowadzono w sposób umożliwiający szerokie zaangażowanie się społeczności lokalnej, przyjęto następujące formy:
a) 10 lutego zorganizowany został spacer studyjny, który rozpoczął się o godz. 14:00 przy budynku „Pałacyku”.
b) 10 lutego o godz. 15:30 zorganizowane zostało spotkanie konsultacyjne w Przedszkolu Miejskim nr 6 bezpośrednio sąsiadującym z budynkiem „Pałacyku”.
c) Przez cały czas trwania konsultacji, czyli od dnia 9 lutego 2017 r. do dnia 9 marca 2017 roku do godz. 15.00 zbierano uwagi, propozycje i opinie w postaci papierowej i elektronicznej, za pomocą przygotowanego formularza konsultacyjnego. Formularz konsultacyjny był dostępny na stronie internetowej Gminy – www.rewitalizacja.starachowice.eu oraz na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Starachowicach w zakładce Tablica ogłoszeń/Konsultacje społeczne/Konsultacje – GPR. Formularz dostępny był ponadto w wersji papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

pdfRaport końcowy - Pałacyk999.69 KB

pdfRaport częściowy - spacer studyjny941.17 KB

pdfRaport częściowy - spotkanie868.02 KB

 

 

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze