Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

W dniu 10 grudnia 2019 r. odbyło się ostatnie posiedzenie Komitetu Rewitalizacji w 2019 r. Była to okazja do podsumowania ostatnich dwóch lat oraz przekazania pomysłów na usprawienie działania tego ciała doradczego.

Komitet Rewitalizacji przez ostatnie 2 lata odbył 20 spotkań, a frekwencja na spotkaniach wynosiła średnio 80%. Każde spotkanie dotyczyło innej tematyki m.in.: komunikacji miejskiej, poszczególnych działań rewitalizacyjnych, pomocy społecznej, architektury itp. Komitet brał udział w wielu warsztatach, konsultacjach społecznych czy konferencji, i wykazywał się wielką aktywnością i pomysłowością - warto zaznaczyć, że na spotkaniach padło 48 konkretnych pomysłów dotyczących rewitalizacji, które zostały przekazane do Prezydenta. 

img 20191210 173807

Komitet Rewitalizacji opiniował również dokumenty strategiczne i programowe Gminy, np. Strategię Rozwoju Miasta czy Koncepcję działania Centrum Aktywności Lokalnej na Osiedlu Wzgórze.  

Gośćmi specjalnymi spotkania była Pani Aneta Nasternak - Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych oraz Pan Jerzy Materek - Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego. 

img 20191210 173301

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze