- Details
- Written by Maciej Cieciora
- Hits: 29013
Pałacyk został wybudowany w 1922 roku. Jak na ówczesne czasy był to budynek bardzo okazały, a budowany był z myślą, że będzie to mieszkanie dyrektora starachowickiej Fabryki Amunicji. Szefowie Zakładów Starachowickich mieszkali tam do 1939 roku. Po wojnie budynek zaczął stopniowo popadać w ruinę. Potem kolejno wprowadzały i wyprowadzały się z niego różne instytucje. W budynku m.in. przez blisko ćwierć wieku mieściło się Przedszkole Miejskie, które zostało zamknięte na początku lat 90-tych.
- Details
- Written by Maciej Cieciora
- Hits: 31857
Dziennik Rzeczpospolita po raz 17. ocenił pracę polskich samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Miasto Starachowice w punktacji przyznanej przez niezależną Kapitułę ponownie przoduje pośród trzech miast nad Kamienną.
- Details
- Written by Maciej Cieciora
- Hits: 21933
Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych wraz z grupą współpracowników odwiedził Starachowice. Tematem spotkania był Gminny Program Rewitalizacji.
- Details
- Written by Iwona Tamiołło
- Hits: 37069
Pre - umowę na dofinansowanie w wysokości 23 mln. zł do realizacji projektu pn. „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście które znalazło pomysł na siebie” podpisali dziś Marszałek Województwa Adam Jarubas oraz Prezydent Starachowic Marek Materek. - To historyczny moment dla Starachowic i najwyższe dofinansowanie, jakie Gmina w historii swego istnienia uzyskała ze środków europejskich – podkreślił prezydent.
- Details
- Written by Kamil Stanos
- Hits: 12460
Gminny Program Rewitalizacji (GPR) jest podstawowym narzędziem prowadzenia rewitalizacji w gminie. GPR jest dokumentem o charakterze strategicznym, przyjmowany w drodze uchwały i sporządzany dla obszaru rewitalizacji.
Gminny Program Rewitalizacji wprowadza Ustawa o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r. (Dz.U. 2015 poz. 1777).
GPR obejmuje w sposób kompleksowy wszystkie elementy składające się na proces rewitalizacji i zawiera w m. in.:
- szczegółową diagnozę obszaru rewitalizacji, obejmującą analizę negatywnych zjawisk oraz lokalnych potencjałów występujących na terenie tego obszaru;
- opis powiązań GPR z dokumentami strategicznymi gminy;
- opis wizji stanu obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji;
- cele rewitalizacji oraz odpowiadające im kierunki działań służących eliminacji lub ograniczeniu negatywnych zjawisk;
- opis przedsięwzięć rewitalizacyjnych, w szczególności o charakterze społecznym oraz gospodarczym, środowiskowym, przestrzenno-funkcjonalnym lub technicznym,
- system monitorowania i oceny GPR;
- wskazanie sposobu realizacji gminnego programu rewitalizacji w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego.