Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Obszary do rewitalizacji w Starachowicach wyznaczono na podstawie uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyznaczenia na terenie Gminy Starachowice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

Obszar rewitalizacji tworzy 7 obszarów:
- osiedle Wzgórze,
- osiedle Stadion,
- osiedle Majówka,
- osiedle Wierzbnik,
- Zalew Pasternik,
- Zalew Lubianka,
- Park Miejski.

Przyjęcie dokumentu poprzedziła kompleksowa diagnoza całego terenu miasta. Wyznaczony obszar jest zamieszkiwany przez 10 416 osób co stanowi 20,86% mieszkańców i charakteryzuje się największą koncentracją negatywnych zjawisk w sferze społecznej przy jednoczesnym występowaniu negatywnych zjawisk w sferach gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych oraz technicznych.
Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji jest kolejnym krokiem do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji zgodnie z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r.

mapa

Uchwała Delimitacja Obszaru Rewitalizacji

pdfRaport z konsultacji społecznych595.74 KB

jpgMapa obszaru rewitalizacji420.73 KB

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze