Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

1. Wizyta studyjna w Impact Hub'ach

W dniach 16-20 października 2017 r. Prezydent Starachowic Marek Materek oraz pracownicy Urzędu Miejskiego zaangażowani w projekt „Starachowice OD nowa” wzięli udział w wizycie studyjnej w Londynie.

Głównym celem wyjazdu była wizyta w siedzibach międzynarodowej sieci Impact Hub: Impact Hub King’s Cross oraz Impact Hub Westminster oraz zapoznanie się z modelem funkcjonowania Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji: http://rewitalizacja.starachowice.eu/blog/2360-wizyta-studyjna-w-londynie

3. Opracowanie standardu działania Centrum CSR w Starachowicach

W kwietniu 2018 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z przedsiębiorcami na temat utworzenia Centrum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Zapraszamy serdecznie wszystkich przedsiębiorców do włączenia się w tą inicjatywę!

Pierwsze spotkanie odbyło się 12 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele takich firm jak: Cerrad, Cersanit, LSC Communications, Perfopol, Starpol II, Animex Foods, Cukiernia Heka, Kompan, Envo i Picars oraz przedstawiciel Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Na spotkaniu przedstawiono doświadczenia firm w zakresie CSR na terenie Starachowic, zaprezentowano europejskie rozwiązania w zakresie sieciowania przedsiębiorstw oraz wskazano podstawowe priorytety współpracy w ramach CSR.

Więcej: http://rewitalizacja.starachowice.eu/blog/3147-spotkania-z-przedsiebiorcami-na-temat-csr

pdfModel tworzenia Centrum CSR w Starachowicach330.36 KB

pdfPrezentacja 1 - Przykłady sieciowania CSR w Europie2.48 MB

pdfPrezentacja 2 - Kierunki aktywności w ramach CSR w Europie i świecie - przegląd1.96 MB

pdfPrezentacja 3 - Formy organizacyjne współpracy wokół CSR w Europie i świecie897.37 KB

pdfPrezentacja 4 - Standardy członkostwa przedsiębiorstw w sieciach CSR805.74 KB

Modelowa Rewitalizacja Miast

Rozpoczęliśmy jedno z najważniejszych przedsięwzięć dla Starachowic, które będzie realizowane w ciągu najbliższych kilku lat - REWITALIZACJA miasta. Przed nami duże wyzwania, ogromne możliwości i szansa na zmianę przestrzeni miejskiej.


Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy Was do tworzenia tej przestrzeni. Wspólnie możemy sprawić, że poprawią się warunki codziennego życia, estetyka miasta,... że będziemy mieszkać w lepszym miejscu.

Odwiedź nas na Facebooku!

facebook

logo popt

logo ue fundusze